Jdi na obsah Jdi na menu
article preview

ALKH se sešla k mimořádnému jednání

Dne 24. 5. 2017 sešla na mimořádném jednání ALKH, aby projednala aktuální situaci při přípravě nového ročníku Extraligy ČR.

Dne 24. 5. 2017 sešla na mimořádném jednání v Novém Veselí Asociace ligových klubů házené (ALKH), aby projednala aktuální situaci při přípravě nového ročníku Extraligy ČR. Této pracovní schůzky se účastnili zástupci ČSH Stanislav Svoboda, Jiří Konečný, Jan Sviták a jako hosté s hlasem poradním také zástupci HBC Strakonice 1921 a SK Velká Bystřice.

Členové ALKH přijali s velkým znepokojením informaci, že se zástupcům ALKH nepodařilo po více jak měsíci uskutečnit požadované pracovní jednání s nejvyššími zástupci ČSH, v čele s prezidentem ČSH. V dané situaci považují tento přístup za zcela nepřijatelný a ohrožující fungování a dobré jméno nejvyšší soutěže v házené mužů. Proto opakovaně uložili výkonnému výboru ALKH, aby prostřednictvím předsedy ALKH požádal prezidenta ČSH a členy Exekutivy ČSH o svolání mimořádného jednání Exekutivy ČSH, na kterém by byl projednán možný formát Extraligy ČR od soutěžního ročníku 2017/2018. Současně pak výkonnému výboru uložili, aby při tomto jednání prosazoval variantu se 12 účastníky soutěže, kterou považují členové ALKH za sportovně a především ekonomicky vhodnější model pro další rozvoj házené v České republice. V dopise ze dne 2. 5. 2017 zástupci ALKH žádali prezidenta ČSH a členy Exekutivy ČSH o pozastavení přípravy nového ročníku Extraligy ČR, včetně odložení barážového utkání, do doby uskutečnění společného jednání a nalezení shody na podobě soutěže. Na tento požadavek nebylo ze strany ČSH vůbec reagováno. Z důvodu právní opatrnosti tedy dává ALKH ke zvážení, zda při případné akceptaci formátu soutěže se 12 účastníky, nepřijmout pro soutěžní ročník 2017/2018 přechodné opatření a zařadit do soutěže 13 týmů, tedy včetně Litovle a Strakonic. O konkrétním systému je ALKH připravena vést se zástupci ČSH odbornou diskusi. V souvislosti s výše uvedeným přijala ALKH rovněž usnesení, kterým žádá Exekutivu ČSH o posunutí termínu přihlášek do Extraligy ČR 2017/2018 do 15. 6. 2017. Tento krok umožní realizovat požadované společné jednání bez časové tísně a předejde tak možným problémům, které se naskytly například při jednáních o společné ČSE a které jistě nejsou v zájmu ČSH, extraligových klubů, ale především dobrého jména házené v České republice.

Předseda ALKH proto požádal dopisem dne 25. 5. 2017 prezidenta ČSH a členy exekutivy ČSH o svolání mimořádného jednání Exekutivy ČSH v co možná nejkratším termínu, na které budou přizvání zástupci ALKH, aby mohli prezentovat a dále diskutovat stanovisko klubů k podobě Extraligy ČR 2017/2018. V případě, že prezident ČSH bude pokračovat v nekomunikaci se zástupci extraligových klubů a nebude na tuto opakovanou výzvu adekvátně reagovat, doporučila ALKH svým členským klubům neodeslat v termínu do 31. 5. 2017 přihlášky do extraligového ročníku 2017/2018.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Online přenosy


Partneři