Jdi na obsah Jdi na menu
article preview

Asociace ligových klubů házené se sešla k mimořádné videokonferenci

V pondělí 19. října proběhla mimořádná videokonference Asociace ligových klubů házené.

V pondělí 19. října proběhla mimořádná videokonference Asociace ligových klubů házené. Za účasti prezidenta a soutěžního úseku Českého svazu házené řešili zástupci extraligových klubů aktuální situaci, která není pro vývoj české házené vůbec příznivá.

Také házená musela na základě posledního vládního nařízení pozastavit veškerou tréninkovou a závodní činnost. „Pandemie onemocnění covid 19 znamená už druhou letošní stopku pro soutěže v házené. Kluby, především ty na nejvyšší úrovni, tak opět řeší obrovské problémy se zajištěním přípravy hráčů a hráček, ale také problémy ekonomické. Zastavení soutěžní činnosti znamená omezené plnění směrem ke klubovým partnerům, absenci televizních přenosů, žádné příjmy ze vstupného a prodeje propagačních předmětů, tedy výrazně nižší příjmy do rozpočtu klubů. Na druhé straně je však nutné udržet v provozu celé klubové zázemí, platit nájmy a energie, udělat vše pro alespoň nějaké zachování tréninkového režimu a samozřejmě také platit hráče a trenéry dle uzavřených smluv,“ komentuje situaci předseda Asociace ligových klubů házené Jan Schneider. „Nejhorší na tom všem je opět ta nejistota, zda nám bude sportovní činnost povolena po skončení mimořádných opatření na začátku listopadu nebo zda se zákaz prodlouží třeba až do konce roku. Nevíme, zda můžeme spoléhat na výjimku, kterou se snaží vyjednat pro obnovení soutěžní činnosti bez přístupu diváků především fotbal a hokej, a pokud, tak zda to bude vůbec za podmínek, které jsme schopni v prostředí házené dodržet. Už dnes totiž platí na profesionální sport výjimka, dokonce není nutné dodržovat početní omezení 6 osob při tréninkové jednotce. Současně nám pak ale jiné nařízení zamezuje užívat vnitřní prostory, a to jak sportoviště, tak sociální zázemí. Pro halový sport a ještě v tomto ročním období je to opravdu likvidační. Navíc ta nejednotnost a nepředvídatelnost jednotlivých nařízení ze strany státu je prostě ubíjející“, dodal Schneider. Zástupci extraligových klubů se tak dohodli, že v případě ukončení omezení začátkem listopadu odehrají další ligové kolo ihned po reprezentační přestávce. A to i s vědomím, že tréninková příprava před soutěží nebude ideální. V případě, že by se omezení sportovní činnosti prodloužilo, jsou připraveni v průběhu měsíce ledna jednat i o změně formátu soutěže, tedy jejího ukončení po základní části. Obecná shoda ale panovala na tom, že je potřeba udělat maximum pro to, aby se házená mohla opět hrát.   

Stát minulý týden představil program na podporu profesionálních klubů COVID – Sport 2, který by se dle dostupných informací měl vztahovat také na kluby naší nejvyšší soutěže mužů a žen. „Přesto, že vláda tento program schválila na svém zasedání už ve středu minulý týden, stále neznáme konkrétní podmínky, za kterých se dá podpora čerpat. Každý den, kdy se nemůže vykonávat sportovní činnost, znamená také pro házenou jen další ekonomické ztráty. Se vznikem Národní sportovní agentury jsme si všichni ve sportovním prostředí slibovali výrazné zlepšení v rychlosti vyhlašování a administraci dotačních programů státní podpory sportu. Zatím se bohužel tato očekávání příliš nenaplňují,“ dodal Schneider.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Házená v TV


Online přenosy


Partneři