Jdi na obsah Jdi na menu
article preview

Házená žádá o obnovení nejvyšších soutěží

V návaznosti na pondělní usnesení vlády o umožnění restartu profesionálních soutěží bylo dnes rozhodnuto, že o výjimku umožňující zahájení nejvyšších soutěží požádá také házená.

Na dnešní videokonferenci Asociace ligových klubů házené a následném jednání se zástupci Českého svazu házené bylo jednomyslně rozhodnuto o tom, že bude obnovena STRABAG Rail Extraliga v házené mužů. Ke stejnému rozhodnutí došli také účastníci jednání svazu s kluby MOL ligy.

„Rychlé obnovení tréninkové a soutěžní činnosti pro nás bylo v posledních týdnech opravdu prioritou. Jak zástupci svazu tak ligové asociace jednali opakovaně o podmínkách restartu soutěží s Národní sportovní agenturou a jsem rád, že se nakonec předsedovi agentury Milanovi Hniličkovi tuto možnost na ministerstvu zdravotnictví podařilo prosadit. Samozřejmě nejspokojenější budeme, až se umožní sportovat házenkářkám a házenkářům na všech úrovních, v tuto chvíli jsou však nejvyšší soutěže prioritou, jde přece i o jakýsi symbol", komentoval situaci předseda Asociace ligových klubů házené Jan Schneider. Od dnešního dne tak mohou kluby naší nejvyšší soutěže obnovit tréninkovou činnost také v prostorech vnitřních sportovišť. V co možná nejkratším termínu pak odejde z Českého svazu házené žádost o udělení výjimky na profesionální soutěžní činnost. "Obrovské poděkování ale směřuje především k extraligovým klubům. Ty jsou v současné době pod obrovským tlakem, zamezení tréninkové činnosti a zastavení extraligy pro ně začíná být likvidační. Veškerou tíhu financování totiž nesou na svých bedrech, náš svaz bohužel potřeby extraligových klubů zejména ve finanční oblasti už několik let zcela přehlíží. O to příjemnější pro mě bylo dnešní jednomyslené rozhodnutí klubů o tom, že jsou, i přes značnou finanční náročnost spojenou s testováním hráčů, ochotné udělat vše pro to, aby se co nejdřív obnovila alespoň nejvyšší soutěž", pokračuje Schneider. STRABAG Rail Extraliga by tak mohla, v případě kladného vyřízení žádosti o výjimku ze strany hlavní hygieničky, pokračovat v přerušeném programu desátým kolem už příští víkend 14. a 15. listopadu. Kluby usilují o to, aby jedno testování platilo na dvě utkání a mohlo se tak následně hrát například ve formátu dvojutkání v pátek a neděli. Současně pak budou pokračovat jednání o tom, zda bude možné alespoň výhledově využívat jen nepatrně méně přesné antigenní testy, které jsou ovšem výrazně levnější a jejich vyhodnocení rychlejší. Současně pak extraligové kluby vyzvaly prezidenta Českého svazu házené, aby v hospodaření svazu našel finanční rezervu a alespoň v poloviční výši na potřebné testování klubům přispěl. "V tuto chvíli jde především o házenou jako takovou. Je povinností nás všech udělat všechno pro to, aby se začalo hrát. Musíme jednoznačně ukázat, že házená právem patří mezi první pětku kolektivních sportů. Včetně toho, že se svaz musí k situci tentokrát opravdu postavit čelem a klubům finančně přispět", doplnil předseda Asociace ligových klubů házené Jan Schneider.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Online přenosy


Partneři