Jdi na obsah Jdi na menu
article preview

ALKH chce jednat o podobě Extraligy 2017/2018

Aktualizováno - V pondělí 17. 4. se obrátili zástupci ALKH na prezidenta ČSH Radka Bendla s žádostí o mimořádnou schůzku. Ta se však ani více jak měsíc po odeslání žádosti neuskutečnila.

Aktualizováno - V pondělí 17. 4. se obrátili zástupci ALKH na prezidenta ČSH Radka Bendla s žádostí o mimořádnou schůzku. Ta se však ani více jak měsíc po odeslání žádosti neuskutečnila. Jejím předmětem má být znovuotevření diskuse nad podobou Extraligy ČR 2017/2018, o níž dosud odmítá ČSH se zástupci extraligových klubů konstruktivně komunikovat, a současně pokus nastavit možné mechanismy budoucí spolupráce mezi ALKH a ČSH. Prezident ČSH reagoval na naši žádost emailem dne 19. 4. 2017 s tím, že dokument předloží na jednání Exekutivy dne 27. 4. 2017. Po tomto projednání nám bylo oznámeno, že členům Exekutivy nenı́ znám právnı́ status, ani obsah činnosti ALKH a není tedy možné schůzku uskutečnit. Následovalo množství další korespondence, ve které jsme opakovaně popsali důvod vzniku ALKH a především pak požadavek na schůzku k formátu Extraligy 2017/2018. Současně jsme členům Exekutivy zaslali všechny příslušné dokumenty, které prokazují právní zakotvení ALKH, náplň činnosti i legitimitu jednat jménem členských klubů. Do dnešního dne se bohužel schůzka zástupců ALKH s prezidentem ČSH neuskutečnila. Pozitivní reakci jsme zaznamenali pouze od některých členů Exekutivy.

ALKH prosazuje pro příští ročník Extraligy zachovat počet účastníků na 12. Na svém jednání 12. 4. 2017 potvrdila předchozí stanovisko extraligových klubů, které bylo tlumočeno zástupcům ČSH už při společném jednání v Brně dne 22. 3. 2017. Z pohledu rozvoje házené považuje ALKH snížení počtu účastníků Extraligy za chybný krok, o kterém se navíc nevedla žádná odborná diskuse a o němž bylo rozhodnuto direktivně orgány ČSH bez projednání s účastníky soutěže. Protože ztroskotala jednání o existenci společné Česko - Slovenské Extraligy, jevil se jako další logický krok jednat o budoucí podobě naší nejvyšší soutěže. I přes záporné stanovisko klubů odmítli zástupci ČSH jakoukoliv diskusi a stanovili nový počet účastníků Extraligy na 10. Vývoj letošního ročníku prokázal, že soutěž o 12 týmech je vhodná, jak z hlediska sportovního, tak především finančního. Objem veřejných prostředků do házené se díky nastavenému financování vrcholového sportu ze strany měst a krajů totiž úměrně zvyšuje tím, kolik týmu hraje naši nejvyšší soutěž. V případě, že bude počet účastníků omezen, dojde k poklesu veřejné finanční podpory o cca 2,8 - 3,1 mil Kč (Kopřivnice 1,4 - 1,7 mil Kč, Litovel 1,4 mil). Tedy o částku, která je srovnatelná například s tím, co ještě před nedávnem považovali zástupci ČSH v souvislosti s přípravou Česko - Slovenské Extraligy za velmi významnou částku pro rozvoj české házené.

O dalším postupu budou členové ALKH jednat na pracovním setkání v Novém Veselí dne 24. 5. 2017.

 

pdf.png

dopis R. Bendlovi ze dne 17. 4. 2017

pdf.png

dopis R. Bendlovi a členům Exekutivy ze dne 2. 5. 2017

pdf.png

průběh komunikace s R. Bendlem

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ARaceelure - Drunk Blood Power - Federal Sentiment

Poids est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre determination bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-generique-vidal/

Online přenosy


Partneři