Jdi na obsah Jdi na menu
article preview

Pátý zápas čtvrtfinále Karviná - Zubří dnes na ČT sport

Papírově to měla být nejméně vyrovnaná série. Vždyť Zubří bylo po základní části osmé, Karviná extraligu opanovala. Nakonec je z toho ale největší drama. Zuberští mladíci Karvinou pořádně trápí a rozhodne tak až poslední páté utkání. Zápas sledujte živě od 18.20 na ČT sport.

Michal Tonar, trenér HC ROBE Zubří: „Po čtyřech zápasech a vyrovnané sérii jedeme znova zdravě nažhavený bojovat o další vítězství. Karviná zůstává i v tomto zápase favoritem.“

Matěj Havran, spojka HC ROBE Zubří: „Čeká nás obrovsky těžké, rozhodující, páté utkání v Karviné. V takto vyrovnané sérii se už navzájem těžko něčím překvapíme. Bude rozhodovat především bojovnost a odhodlání, které nám určitě nechybí. Pojedeme do Karviné s tím, že se může stát cokoliv. Necháme-li na hřišti všechno, věřím, že se budeme radovat z postupu.“  

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: "Série je 2:2 a musím uznat, že v Zubří si vychovali velmi kvalitní ročník a jsem si jistý, že minimálně 3-4 už brzo nakouknou do seniorské reprezentace. Jsou mladí, draví a hrají celkem bez stresu. Jejich střední spojka Mořkovský s Havranem patří mezi největší talenty u nás na pozici levé a střední spojky. Musím přiznat, že Mořkovský hraje fantasticky na jeho ještě dorostenecký věk. Doplňují je ale také dva velmi zkušení hráči, brankář Malina a křídelník Míra Jurka, který je vynikající hráč se zkušenostmi ze zahraničí a hlavně reprezentace. Často ho používám jako vzor, jak by mělo křídlo bránit. Zubří cítí krev a udělá na hřišti všechno, aby rozhodující zápas vyhrálo. Tak jak řekl trenér Miki Tonar, bude to i souboj taktik. Zubří se odhodlalo k taktické variantě, kterou nám odstavili dva nejproduktivnější hráče Soláka a Patzla, v posledním zápase dokonce k obraně 3:3, což nám trochu brzdilo součinnost našeho celkového útoku. Věřím však, že si znovu vypracujeme střelecké šance jak i v předchozích zápasech a že naše střelecká úspěšnost budu lepší než v posledním čtvrtém zápase. Jsem si vědom ohromného tlaku na náš tým, ale to je play off a kdo se s ním nevyrovná, nemůže postoupit. Přeji oběma týmům a všem fanouškům krásný, férový zápas. At vyhraje ten lepší…."

David Růža, HCB Karviná: "Prohra nás strašně mrzí. Měli jsme spoustu šancí, jenže jsme je neproměnili. Budeme si to muset všechno v klidu vyříkat. Do středečního utkání půjdeme naplno a věřím, že doma urveme vytoužený postup."

 

HCB Karviná - HC ROBE Zubří, stav série 2:2

14.4.2021 od 18.20 přímý přenos ČT sport

 

Zdroj: www.handball.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Online přenosy


Partneři