Jdi na obsah Jdi na menu
article preview

Plzeň vede ve finálové sérii nad Karvinou 2:1

Ve třetím utkání finálové série Chance play off STRABAG Rail extraligy byla opět úspěšnější Plzeň a ujímá se vedení 2:1.

Chance play off STRABAG Rail extraligy - finále

HCB Karviná – Talent tým Plzeňského kraje 22:24 po sedmimetrových hodech (20:20, 10:9), stav série 1:2

Od začátku utkání byla na hráčích obou stran patrná nervozita. Ta zřejmě způsobila značné množství technických chyb na začátku zápasu a také mnohdy nepřesnou střelbu. Skóre tak narůstalo velmi pomalu. Domácí se trefili poprvé z ruky Slávky Mlotka v šesté minutě. To už bylo po prvním oddechovém času, který si vybral trenér Brůna a Mlotek snižoval na 1:2. Ale ani poté nebyly k vidění žádné brankové hody. Byl to spíš velmi vyrovnaný souboj pozorných obran a gólmanů s útoky, kterým se příliš nevedlo. Oba týmy nadále kupily technické chyby ale ani jeden za soupeřů toho nedokázal využít ve svůj prospěch. Branky přibývaly pomalu a poločasová siréna zatroubila za stavu 10:9 pro domácí.

Druhá půle nabídla velmi podobnou podívanou jako ta první. K výbornému výkonu se rozchytali oba gólmani a i oni tak přispěli k pomalému nárůstu skóre a vyrovnanému průběhu. Pro vývoj utkání velmi důležitá pasáž přišla mezi 40. a 50 minutou. Hosté si totiž poprvé v utkání vytvořili náskok čtyř branek a s Karvinou to nevypadalo dobře. V padesáté minutě vedli hosté už 15:19 a domácí sbírali síly k obratu. Ty ještě našli a pomalu stav srovnávali. V 55. minutě bylo vyrovnáno (19:19) a bylo tak zaděláno na další drama. Až do konce už padlo už jen po jedné brance na každé straně, a tak byl znovu k vidění sedmičkový rozstřel. Zatímco hosté byli stoprocentní, tak na straně domácích neuspěli Růža a Nantl.

Série se tak po dalším sedmičkovém dramatu přesouvá do Plzně, kde budou mít domácí k dispozici mečbol. Jak si s ním poradí, se můžete přesvědčit v úterý 25. května v 17:10 hodin.

„Dnes jsme nezvládli jednoznačně útok, střední spojky nepomohly krajním spojkám, nevzaly na sebe zodpovědnost. Bojovností jsme se dostali zpět na remízu a sedmičkám, které zkušenější Plzeň rozhodla znovu pro sebe. Podle průběhu zápasu musím uznat, Plzeň vyhrála zaslouženě,“ řekl po utkání trenér Karviné Michal Brůna.

Že dojde zase na drama a možná i sedmičkový rozstřel očekával kouč Plzně. „Bylo to zase o sedmičkách. Myslel jsem na to už před zápasem, ale nechtěl jsem to zakřiknout – máme dva výborné brankáře, kteří se pohybují na hraně širší reprezentace a ti ty sedmičky zvládají výborně. A tak věřím, že pokud tato situace znovu nastane, tak to zvládnou zase,“ pochválil rozhodující výkon plzeňských brankářů trenér Petr Štochl.

Zdroj: www.handball.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář

Online přenosy


Partneři